Сегодня
Воскресенье 16 июня 
18:24


НОВОСТИ АКЦЕНТ МНЕНИЕ СКАЗКА ТЕНДЕНЦИИ КАПИТАЛ НЕФОРМАТ НООСФЕРА ГАЛЕРЕЯ
Новости
03.04.2007 | 

Текст Постановления ВРУ «О предотвращении действий, которые угрожают конституционному правопорядку»Вовремя.info

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ «Про запобігання діям, що загрожують конституційному правопорядку, громадському спокою і стабільності в Україні»

Минув рік з того часу, коли в Україні 26 березня 2006 року відбулися найдемократичніші за її новітню історію парламентські вибори, що було підтверджено авторитетними свідченнями чисельної групи міжнародних спостерігачів.Отримавши мандат довіри своїх виборців, політичні партії та виборчі блоки політичних партій, що перемогли на парламентських виборах 2006 року, провели переговори щодо формування коаліції депутатських фракцій. За наслідками цих переговорів у строки та в порядку, що встановлені статтею 83 Конституції України, у Верховній Раді України була сформована коаліція депутатських   фракцій.   За   її   пропозицією   та   відповідно   до   внесеного Президентом України подання Верховна Рада України призначила Прем’єр-міністра України. Крім того, за поданням Президента України Верховною Радою України були призначені Міністр закордонних справ України та Міністр оборони України.

Тим самим Президент України визнав легітимність створення трьома фракціями коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України та забезпечив додержання Конституції України при формуванні персонального складу Кабінету Міністрів України.

Така належна реалізація нової конституційної моделі організації державної влади сприяла стабілізації соціально-економічної ситуації в Україні та створенню сприятливих умов для подальших позитивних змін в економічній сфері.

Однак реалії політичної боротьби за владу обумовили невиправдано безкомпромісну позицію депутатських фракцій, що не увійшли до складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України. Як наслідок частина народних депутатів України з цих фракцій не підтримала позицію своїх фракцій і висловила готовність приєднатися до Коаліції національної єдності, що викликало неоднозначні політичні оцінки.

При цьому окремі політичні сили зробили кроки до неконституційного вирішення політичних питань, намагаючись знайти в цьому процесі штучні, не передбачені статтею 90 Конституції України підстави для дострокового припинення повноважень Верховної Ради України. Під впливом цих політичних сил, всупереч існуючим конституційно-правовим реаліям, Президент   України   неодноразово   заявляв   про   наявність   підстав   длядострокового припинення повноважень Верховної Ради України і готовність видати відповідний указ.

Усвідомлюючи свою відповідальність перед Українським народом та з метою забезпечення конституційного правопорядку, громадянського спокою і стабільності в державі Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є :

1. Взяти до відома, що в умовах нинішньої конституційно-правової ситуації відсутні передбачені статтею 90 Конституції України підстави для дострокового припинення Президентом  України повноважень Верховної Ради України і Президент України зобов’язаний діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

2. Посадовим особам та органам Верховної Ради України в межах своїх повноважень:

забезпечити діяльність Верховної Ради України відповідно   до Календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України п’ятого скликання та Перспективного плану законодавчих робіт Верховної Ради України п’ятого скликання;

прискорити підготовку проекту засад внутрішньої і зовнішньої політики України з урахуванням відповідних положень Універсалу національної єдності, а також законопроекту  про внесення змін до Закону України «Про Кабінет Міністрів України». 

3.Тимчасово, до ухвалення Конституційним Судом України рішення щодо можливості входження до складу опозиції чи коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України  позафракційних  народних  депутатівУкраїни, зупинити дію частини четвертої статті 61 Регламенту Верховної Ради України.

4. Голові Верховної Ради України забезпечити участь представників від Верховної Ради України у роботі ініційованої Президентом України робочої комісії з питань удосконалення  системи влади в Україні та внесення відповідних змін до Конституції України.

5. Кабінету Міністрів України:

забезпечити здійснення своїх повноважень у повній відповідності з Конституцією і законами України;

разом з центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування зосередити зусилля на своєчасному розв’язанні важливих економічних і соціальних проблем, задоволенні життєвих потреб населення, забезпечивши їх фінансування в межах відповідних бюджетів;

провести силами Міністерства закордонних справ України за участю глав дипломатичних представництв України в інших державах і при міжнародних організаціях інформування щодо ситуації, яка склалася в Україні;

здійснювати всі фінансові витрати виключно в межах Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік».

6. Звернути увагу органів державної влади та органів місцевого самоврядування, офіційних друкованих видань, їх посадових і службових осіб на невідворотність юридичної відповідальності у разі недотримання вимог  статті  60  Конституції  України  щодо  віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу.

7.Генеральній прокуратурі України, забезпечуючи неухильне додержання Конституції і законів України, конституційних прав громадян, своєчасно реагувати на факти порушення законності.

8. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради

України                                                                                 О.МОРОЗ

м. К и ї в

2 квітня 2007 року

№ 837-VКомментарии читателей
Ваше имя  
Комментарий
до 1000 знаков
 
Код подтверждения  
   
ТОП-Новости
13:03 Коломойский намерен обжаловать продажу "Лугансктепловоза"
12:56 "Лугансктепловоз" без аукциона купили россияне
12:36 "НУ" хочет подвинуть из коалиции коммунистов
12:23 Лозинский ознакомился с третью материалов дела, но вину не признал
10:00 Заместитель Дубины ответит за газ Фирташа

Новости
15:14 Кому выгодно казино в Крыму
09:19 «Укрметртестстандарт» обнаружил винный фальсификат
17:37 Рынок труда нуждается в рабочих профессиях
11:39 НПЗ должны прекратить шантаж правительства Украины
14:31 Принятие закона об азартных играх вызовет рост цен на коммерческую недвижимость
19:16 Украинская игорная действительность меняет формы
15:30 Новым министром ЖКХ станет первый зам Попова?
15:11 Мнение: Назначение министра ЖКХ Попова в КГГА – это проявление кадрового кризиса власти
14:51 ТВi просит органы расследовать инцидент с "наружкой"
14:45 Сухий устал от губернаторства и хочет снова в Раду
14:41 Янукович после расследования решит, возвращать газ Фирташу или нет
14:26 «Коммунальный фронт» призывает провести в ЖКХ люстрацию управленческого аппарата
14:03 ФГИ разошелся: На очереди - "Укртелеком"
13:52 В ФГИ не удовлетворены продажей "Лугансктепловоза"
13:48 Ляпина отрицает заявление Еханурова о переходе "НУНС" в коалицию

Галерея


Скрипка зваблює публіку ретро-джаз-кабареЗАМУЖ В ВИСОКОСНЫЙ ГОДОДНАЖДЫ В РИМЕ

Интересное видео

Загрузка...

{medit}
Реклама на сайте   |   Контакт   |   Сделать стартовой   |   Добавить в избранное

Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru bigmir)net TOP 100
Все права защищены © 2006 - 2009 Вовремя.info

Использование материалов сайта разрешается при условии ссылки
(для Интернет-изданий - гиперссылки http://vovremya.info) на "Вовремя.info".
Редакция не всегда разделяет мнения авторов и несет ответственность лишь за уровень дискуссии.
{noindex} Разработка и сопровождение: baev.kiev.ua
Разработка дизайна: Студия Like
{/noindex}
{medit2}